LP2992IM5-2.5/NOPB
TI1Texas Instruments
德州仪器德州仪器 (TI)
LP2992 Micropower 250 mA Low-Noise Ultra Low-Dropout Regulator in SOT-23 and WSON Packages Designed for Use with Very Low ESR Output Capacitors IC REG LINEAR 2.5V 250MA SOT23-5 TI1logo
LP2992IM5-2.5
TI1Texas Instruments
德州仪器德州仪器 (TI)
LP2992IM5-2.5
NSCNational Semiconductor
国半美国国家半导体公司
Micropower 250 mA Low-Noise Ultra Low-Dropout Regulator in SOT-23 and LLP Packages Designed for Use with Very Low ESR Output Capacitors NSClogo